Extra cameratoezicht in Wijkpark Transvaal en omgeving

2 December 2021, 15:47 uur
Den Haag & Regio
mainImage

De gemeente Den Haag laat extra camera’s ophangen in het Wijkpark Transvaal en omgeving. Dat schrijft burgemeester Jan van Zanen in een brief aan de gemeenteraad.

In de omgeving van het wijkpark en de Paul Krugerlaan zijn regelmatig vechtpartijen en is er een toename van ernstige geweldsdelicten. Onder meer via social media wordt opgeroepen tot groepsgeweld met als gevolg dat rivaliserende partijen elkaar met messen en knuppels te lijf gaan.

Van Zanen vreest dat de jeugdoverlast leidt tot verdere toename en escalatie van geweld in de omgeving. De burgemeester wijst erop dat jongeren tot laat in de nacht op de Paul Krugerlaan rondhangen en vernielingen plegen aan voertuigen en straatmeubilair. Bewoners en ondernemers voelen zich niet meer veilig. omdat zij door deze jongeren worden geïntimideerd. Daarbij hebben meerdere slachtoffers al ernstig letsel opgelopen. Naast de geweldpleging neemt ook het aantal overvallen in de omgeving toe.

Extra jongerenwerk en meer politie-inzet heeft tot op heden niet geleid tot het terugbrengen van de rust in dit gebied. Daarom wordt nu ook extra cameratoezicht ingevoerd in het Wijkpark Transvaal zelf en in de omgeving (tussen de Kempstraat, De Heemstraat, Delftselaan, Herman Costerstraat, Steijnlaan, Cillierstraat. Scheepersstraat en Schalk Burgerstraat).